200 различни вируса причиняват настинка
Всяка година вирусните респираторни инфекции достигат своя пик на разпространение през януари или февруари. Най-често нараства броят на случаите на грип и подобни заболявания. Най-застрашени са малките деца и възрастните хора, поради което те трябва да бъдат по-внимателни.

Както вече е известно по-голямата част от острите инфекции на горните дихателни пътища се причиняват от вируси. Повече от 200 различни вида вируси причиняват настинка, най-честите причинители на болестта са риновирус (30–50 %), но също така коронавируси, парагрипни вируси, аденовируси, респираторен синцитиален вирус и други.
Тези причинители на болестта се разпространяват интензивно през есенно-зимното време, а пикът на инфекциите обикновено е през януари и февруари. Причините са няколко — от една страна факторите на околната среда се променят, което дава възможност за по-добро оцеляване на микробите в околната среда, а от друга — шансът за предаване се увеличава, тъй като децата в предучилищна и училищна възраст в детските градини или в училищата отново общуват интензивно.
За чувствителността на даден човек към вирусни инфекции е еднакво важно до каква степен сме изложени на инфекции и имунитетът ни към инфекции или доколко имунната ни система е готова да се бори с инфекциите.
Правилните мерки и укрепването на имунната система са важни!
Инфекциите на горните дихателни пътища обикновено са леки и самоограничаващи се, които при хора с добра имунна система отминават самостоятелно след няколко дни. Много е важно всеки човек да се грижи за собственото си здраве.
Важни са превантивните мерки:
- мийте и дезинфекцирайте ръцете си;
- докосвайте лицето, устата и носа си с ръце възможно най-малко, тъй като чрез лигавиците можете да въведете вируси в тялото си;
- проветрявайте стаите;
- избягвайте контакт с хора, които може да са болни;
- не ходете на събития и в търговски центрове, където присъстват много хора;
- ако сте болни, останете вкъщи, за да се възстановите отново.
Можем да се преборим с (вирусни) инфекции и чрез укрепване на имунната си система. Препоръчва се специално да се насърчава неспецифичният (вроден) имунитет, който се активира веднага след инфекция, независимо от вируса, който ни е атакувал.
С такава имуномодулация засилваме защитата срещу широк спектър от причинители на болестта, а от друга страна намаляваме имуносупресивното действие на имунната система, което регулира силата на възпалителния отговор.
Defendyl Imunoglukan P4H® има доказано имуномодулиращо действие с бързо влияние върху неспецифичната имунна система (броят на естествените клетки убийци — NK клетките — се увеличава). Подходящ е за превантивна употреба, но също така и при първи симптоми на остра инфекция и може да се приема за по-дълго време.
Изберете правилния продукт за вас

Книжка за оцветяване
Моля, възползвайте се от възможността да изтеглите картинка за оцветяване за вашите деца.
Ще се радваме ако ни изпратите техните цветни фантазии на нашия имейл адрес.
Defendyl® не бива да се приема от болни с присадени органи. Болни, приемащи имунопотискащи лекарства, могат да вземат Defendyl® само след консултация с лекар.
Не превишавайте препоръчаните дневна доза. Хранителната добавка не замества балансираното и разнообразно хранене.